Vasara+ vaikai+ biblioteka= Puikus laisvalaikis

27/06/2015 10:00

Vasara+ vaikai+ biblioteka= Puikus laisvalaikis

Vasara – atostogų ir poilsio metas, kai duris užveria mokyklos, užklasinės veiklos centrai, o vaikai turi daugiau laisvo laiko, į pagalbą skuba viešosios bibliotekos. Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filiale taip pat verda gyvenimas, čia vaikai renkasi į kūrybinius, pažintinius užsiėmimus ,,Naminuko palėpėje. Jau antri metai bibliotekoje sudaromos sąlygos vaikams turiningai leisti laisvalaikį vasaros atostogų metu, skatina vaikus domėtis knygomis ir jas skaityti, ugdo kūrybiškumą, gebėjimus ir poreikį saviraiškai.

Birželio mėnesį vaikai rinkosi į edukacinį užsiėmimą ,,Spalvų vaivorykštė vaikystei“, kurio metu prisiminė M. Vainilaičio kūrybą, kūrė spalvų pasaką iš gėlių ieškojo spalvų savo aplinkoje.

Birželio 27d. visi rinkosi į fotografijos pamoka ,, Pagauk akimirką žavingą“, pamokoje vaikai susipažino su fotografijos atsiradimo istorija, knygų apie fotografiją pristatymas mokėsi stebėti aplinka ir užfiksuoti nuostabias akimirkas fotoaparatu. Vaišindamiesi gaiviais gėrimais aptarėme vaikų fotografijas. Išrinkome nuotraukas kurias siųsime į ,, Naisių vasaros“ organizuojamą konkursą ,, Gyvoji gamta2015“.

Liepos 07 01-03 d. visi sugūžėjo į kūrybinį užsiėmimą ,,Kuriančios rankos“. Savo darbu vaiaki skyrė gimtajam kaimui ir jai papuošė Pašyšių viešąsias erdve. Mūsų darbais galėjo džiaugtisne tik kaimo gyventojai, bet ir svečiai apsilankę kaimelio šventėje. ,,Žuvys“, ,,Gandrai‘‘ ir ,,Avelė džiugins praeivių akį visą vasarą.

Tokie užsiėmimai vaikams vasaros atostogų metu ne tik padeda spręsti mikrorajono vaikų užimtumo problemą bet skatina vasarą atostogaujančius vaikus prasmingai praleisti laisvalaikį.

Vaikų vasaros stovyklos miesto bibliotekose – nemažas iššūkis bibliotekininkams, nes per dešimtmetį labai išpopuliarėjo tarp vaikų ir jų tėvų. Kiekviena iš penkių bibliotekų, organizuojančių vasaros stovyklas, kasmet rengia stovyklos programą, kuri suteikia galimybę vaikams turiningai leisti laisvalaikį vasaros atostogų metu, skatina vaikus domėtis knygomis ir jas skaityti, ugdo kūrybiškumą, gebėjimus ir poreikį saviraiškai.

Stovyklautojams sukuriama jauki aplinka, siūloma pažintinė, kūrybinė bei pramoginė veikla, ugdomi meniniai, darbiniai ir higieniniai įgūdžiai, bendravimo kultūra. Vaikai ne tik skaito. Į programą įtraukiama įvairiapusiška veikla: loginį mąstymą, koordinaciją lavinantys žaidimai, rankdarbių pamokėlės (aitvarų gamyba, dekupažas, karoliukų vėrimas, lipdymas, kulinarija ir kt.), pramogos gamtoje, edukacinės – pažintinės ekskursijos, konkursai, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir daugybė kitų smagių veiklų bei atrakcijų.

Antrąją stovyklos dieną vaikai aktyviai sportavo L.Šepkos skulptūrų parke. Išbandė vasaros slides, kojūkus. Dalyvavo įvairiose estafetėse, kvadrato varžybose. O po pačių gamintų priešpiečių, vaikams atsidarė paslaptingojo lėlių teatro durys. Edukacinio užsiėmimo „Žaidžiame lėlių teatrą" metu stovyklautojai virto aktoriais. Žaidė teatrinius žaidimus, lavino balsus, mokėsi scenos judesių, vaidino su lėlėmis. Visiems labai patiko prisistatymai su savo mėgstamiausiais knygų personažais bei vaidinti perskaitytą pasaką „Ropė". Vaidyba su lėlėmis - natūraliausias vaikų saviraiškos būdas, nes lėlės yra galingas skaitymo skatinimo, kūrybiškumo ugdymo įrankis, padedantis ieškoti atsakymų į daugelį klausimų, tyrinėti, fantazuoti, kurti, judėti.

Stovykloje būta ir išvykų. Didelį įspūdį stovyklautojams paliko diena, kai lankėsi literato, istoriko Vytauto Gasiūno sodyboje. Pasitikęs sodybos šeimininkas papasakojo apie savo kieme kuriamą istorijos ir meno parką. Su dideliu susidomėjimu stovyklautojai klausėsi apie paminklą knygai, kuris įprasmino raštijos reikšmę bei paminklą pirmajai lietuviškai knygai atminti. Stovyklautojui Ąžuolui Rudnickui įdomios buvo išdrožtos medinės lietuvių kario bei kryžiuočių riterio skulptūrėlės, kurios puošia sodybos vartus bei Lietuvos kunigaikščių skulptūros. Kiti berniukai susižavėję apžiūrėjo ąžuolinę pirmykščio žmogaus – neandertaliečio skulptūrą, mergaitės norėjo pasėdėti ant metraštininko suolo, kuris išdrožinėtas išminties simboliais pelėdomis ir knygomis.