Vaikų velykėlės 2019

21/04/2019 10:00

Vaikų velykėlės

Šv. Velykos – gražiausia pavasario šventė. Tai ne tik bundanti gamta, margučių dažymas, bet ir Velykų atostogos. O kad atostogos būtų linksmesnės per Lietuvą riedant margučiui Pašyšių bibliotekininkė visus mažuosius pašyšiečius pakvietė  tradiciškai užbaigti Velykų švenčių laikotarpį ir dalyvauti spalvingoje edukacinėje popietėje ,, Mažųjų velykaitės“. Jas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas kartu su jauniausiais bibliotekos lankytojais švenčia jau penktus  metus. Kasmet mažieji bibliotekos lankytojai dalyvauja „Vaikų Velykėlių“ konkurse, kurį organizuoja ir prizais remia ,, Naisių vasara“. Popietės metu bibliotekininkė susirinkusiems priminė, kad Atvelykis dar vadinamas Vaikų velykėlėmis, per kurias vaikai, mėgdžiodami suaugusiuosius, stengiasi pakartoti Velykų veiksmus. Tai yra šventė vaikams ir jaunimui, kuomet šeimininkės iš naujo verda kiaušinius, juos dažo ir išdalina vaikams.

Popietės metu visi prisiminė Velykų papročius, tradicijas, velykinius burtus ir įdomybes. Dalyviai minė mįsles, rideno margučius, rungtyniavo, bandydami margučių tvirtumą, dalyvavo spalvingiausio margyčio konkurse, ,, Velykų seklių“ varžytuvėse, gražiausio velykinio margučio piešimo konkurse. Kartu su vyresniais ,, Naminuko palėpės“ būrelio vaikais iš vienkartinių stiklinių gamino didįjį margutį, skanavo keptus zefyrus.

Bibliotekininkė susirinkusiems priminė, kad Atvelykis dar vadinamas Vaikų velykėlėmis, per kurias vaikai, mėgdžiodami suaugusiuosius, stengiasi pakartoti Velykų veiksmus. Tai yra šventė vaikams ir jaunimui, kuomet šeimininkės iš naujo verda kiaušinius, juos dažo ir išdalina vaikams.