Vaikų vasaros užimtumo stovykla Pašyšių bibliotekoje

06/06/2017 11:00

Vaikų vasaros užimtumo stovykla Pašyšių bibliotekoje

Nuo birželio 6d. iki 10 d. Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filiale  vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla ,, Linksmieji bibliotekadieniai. Į stovyklą susirinko gausus būrys jaunųjų pašyšiečių, norinčių turiningai praleisti laisvalaikį .Pirmąją  stovyklos dieną stovyklautojai dalyvavo mokymuose, kuriuos vedė Šilutės F. Bajoraičio VB  vyresnysis bibliotekininkas informacinėms technologijoms Ovidijus Kulda. Vaikams jis pasakojo, apie pasaulyje išpopuliarėjusį Coder Dojo (www.coderdojo.lt), kuris  skatina vaikus ir jaunimą mokytis programuoti, kurti tinklalapius, žaidimus, daugiau sužinoti apie technologijų pasaulį. Kol vyresni stovyklos nariai krimto programavimo paslaptis,  bibliotekininkė mažuosius stovyklautojus supažindino su planšetinių kompiuterių „Apple iPad“ galimybėmis. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi fotografuoti , kurti panoramines nuotraukas, filmuoti.  Pasibaigus užsiėmimams visi dalyviai apdovanoti CoderDojo kuprinėmis, kurios primins smagias akimirkas bibliotekoje.

Antroji stovyklos diena buvo skirta vaikų kūrybiškumo ugdymui. Visi vaikai rinkosi piešimo užsiėmimus, kurių metu bibliotekininkė supažindino sui įvairiomis piešimo technikomis ir priemonėmis, dalyvavo fotosesijoje ,, Atrask save knygoje“.

Birželio 8 d. stovyklautojai lankėsi Šilutės F. Bajoraičio VB. Vaikai turėjo galimybę išbandyti galvosūkių kambarį „Bebaimių 12“. Kol viena grupė bandė ištrūkti iš galvosūkio kambario kiti stovyklos nariai dalyvavo interaktyvių žaidimų popietėje. Pasitelkus vienas iš populiariausių ir pažangiausių šiuolaikiškų technologijų, žaidimų konsoles, vaikai šoko šokius ir  surengė interaktyvias boulingo varžytuves. Jose pirmą vietą laimėjo 8 klasės mokinė Neda Neimantaitė. Ypač visus sužavėjo  laikas praleistas virtualioje realybėje – vaikai užsidėję virtualios realybės akinius, žiūrėjo vadinamuosius 360 laipsnių filmus. Įspūdžiai tikrai nepaliko abejingų. Birželio 9 d. dviračiais keliavome po Juknaičių apylinkes.  Pirmiausia aplankėme Juknaičių pagrindinės mokyklos muziejų. Apie mokyklos gyvenimą, jos istoriją pasakojo Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė.  Apie darželyje veikiantį etnokultūros kampelį  pasakojo Juknaičių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Toleikienė . Mūsų diena tęsėsi juknaitiškės Natalijos Domarkienės ūkyje. Ši svetinga sodybos šeimininkė apylinkėse garsėja įstabia naminių paukščių kolekcija. Mo­te­ris sa­vo ūky­je au­gi­na apie 20 skir­tin­gų veis­lių  viš­tų ir kitų naminių paukščių. Su didele meilę ji pasakojo apie kiekvieną savo ūkyje auginamą paukštį: iš kur jis atkeliavo, kokios rūšies, ir kuo šie paukščiai iškirtini. Ji ne tik augina namines vištas, bet ir kolekcionuoja naminių paukščių skulptūrėles, atributiką su naminiais paukščiais. Šioje sodyboje prieglobstį randa ir gyvūnų prieglaudos gyventojai .Šeimininkė aprodė visą savo ūkį, vaišino vaikus naminiu ožkos sūriu ir pieno kokteiliu. Su Juknaičių istorija mus supažindino Šilutės F. Bajoraičio VB Juknaičių bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė. Aplankėme ,, Šeimos taką“ ir aukščiausią žemės pylimą Šilutės apylinkėse, Alkos piliakalnį,kurio atsiradimo istoriją šišioniškių tarme pristatė juknaitiškė ,moksleivė Iveta Kačerauskaitė.

Birželio10d.  vyko vaikų vasaros užimtumo stovyklos,, Linksmieji bibliotekadieniai“ uždarymas. Visą savaitę vykusios vaikų  kūrybinės, pažintinės, skaitymo skatinimo veiklos pasiekė ,,finišo tiesiąją“. Paskutinė stovyklėlės diena buvo skirta lauko žaidimams. Tad visi dalyvavo įvairiose rungtyse, žaidė žaidimus, varžėsi estafetėse, žaidė lauko domino. Gausus vaišių stalas neleido išalkti ir atgavus jėgas toliau įsijungti į rungtis . Smagiai praleistas laikas paskatino visus dalyvauti Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamoje akcijoje „Atverk duris vasarai“ . Draugiškai nusprendėme , kad visą vasarą,  kiekvieną ketvirtadienį,  bibliotekoje vaikai galės dalyvauti literatūriniuose-kūrybiniuose užsiėmimuose. Juose vaikai galės tobulinti vasaros stovyklos metu įgytas žinias. Šios stovyklos organizavimas dar kartą patvirtino , kad kaimo vietovėse vaikams   vasaros metu trūksta veiklos. Labai svarbu sudaryti galimybę tęsti ugdymąsi, kuris vyksta ištisus metus mokykloje ir neformalaus ugdymo užsiėmimuose. Glaudžiai bendradarbiaudami su Juknaičių seniūnijos socialinėmis darbuotojomis bibliotekoje sudaromos sąlygos vaikams iš socialiai remtinų šeimų vasaros metu lankyti įvairius užsiėmimus ir prasmingai leisti atostogas. Dėkojame stovyklos rėmėjams  Vygando Vilkiaus IĮ ir Pašyšių bendruomenės pirmininkei Birutei Zimkuvienei už galimybę įsigyti priemones ne tik stovyklos veiklai, bet ir kitoms bibliotekoje vykstančioms veikloms.

Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių bibliotekininkė

Danutė Adomavičienė