Tautinio kostiumo raštais

15/03/2015 08:00

Tautinio kostiumo raštais

Siekiant geriau supažindinti bibliotekos skaitytojus su Mažosios Lietuvos etnografinio regiono ypatumais Pašyšių bibliotekoje nuolat vyksta renginiai skirti savo krašto pažinimui, tradicijų ir papročių sklaidai. Kovo 15d. bibliotekoje  Pašyšių pagrindinės mokyklos mokiniams pristatyta virtuali paroda ,,Klaipėdos krašto tautinio kostiumo istorija ir ypatumai“ Stebėdami skaidres parodos dalyviai aptarė kuo Klaipėdos krašto tautinis kostiumas išskiria iš kitų Lietuvos etnografinių regionų kostiumų, susipažino su jo atsiradimo istoriją, aptarė parodoje matytus pavyzdžius.. Ypatinga visus sužavėjo kostiumo detalės: delmonai, riešinės, galvos apdangalai, papuošalai.

Parodos metu vaikai turėjo galimybę pasigrožėti ir Šilutės kamerinio dramos teatro dailininkės  Jūratės Rinkauskienės sukurtomis  Pamario krašto lėlėmis su tautiniais kostiumais paroda „Pievininkės“. ekpozicijoje pavaizduotos pievininkų ir kuršių tautiniais rūbais aprengtos lėlės.

Edukacinio užsiėmimo metu patys kūrė mūsų krašto tautinį kostiumą. Taip gimė Pašyšių  jaunųjų lietuvninkų bendruomenė.

Daugiau infromacijos apie Klaipėdos krašto tautinio kostiumo istoriją ir ypatumus galite sužinoti parsisiuntę šį pristatymą:  spausti čia!