,,Susipažinkime - tiria kalbos detektyvai“

26/02/2016 14:00

Kalbos viktorinos atgarsiai

Vasario 21 - sios kalendoriaus lapelyje įrašyta: „Tarptautinė gimtosios kalbos diena“. Todėl praėjęs mėnuo gausus renginių , skirtų šiai dienai paminėti. Tai - tarsi raginimas rūpintis, ir puoselėti gimtąją kalbą. Šiai datai paminėti, Šilutės F.Bajoraičio VB Pašyšių filialas biblioteka surengė viktoriną 7- 10 klasių mokiniams ,,Susipažinkime - tiria kalbos detektyvai“. Viktorinoje dalyvavo keturių narių komandos. Draugų palaikyti susirinko nemažas būrys sirgalių. Mišrios visų klasių komandos varžėsi kalbos istorijos ,kultūros bei literatūros turuose. Pasitelkę gimtosios kalbos žinias komandos prisiminė žmonių puoselėjusių lietuvių kalba nuopelnus, kalbos atsiradimo istoriją, taisė barbarizmus ir žargonus, dėliojo taisyklingus sakinius, ,,pasiklydusius“ kūrinių pavadinimus grąžino jų autoriams. Kol mokytojos skaičiavo taškus vaikai savo jėgas išbandė atlikdami protų mankštas, už kurias taip pat gavo papildomų taškų. Kūrybinėse užduotyse jie galinėjosi literatūrinių rebusų, galvosūkių ir mįslių konkurse. Praktinėje užduotyje viktorinos dalyviai turėjo atspėti knygos veikėjus, pagal nurodytą autorių surasti knygą bibliotekos fonde. Kol komandų dalyviai ruošdavo atsakymus, sirgaliai ir žiūrovai taip pat galėjo išbandyti savo žinias mindami mįsles.

Šauniausia, gudriausia, sumaniausia, įžvalgiausia, taisyklingiausiai kalbančia ir raštingiausia komanda išrinkta rožinio klaustuko komanda. Pasibaigus renginiui viso dalyvavusios klasės buvo apdovanotos saldžiomis kalbos gėlėmis, o komandos padėkos raštais.