Popietė su tautodailininke Terese Lorenčiene

08/01/2016 08:00

Popietė su tautodailininke Terese Lorenčiene

Naujus metus pradėti Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filialas pakvietė kartu su mūsų kraštiete tautodailininke Terese Leciūte-Lorenčiene . Žvarbią sausio 8 dienos popietę vyko jos karpinių ir kūrybos pristatymas. Krašto papročius ir tradicijas puoselėjanti autorė  pristatė savo knygą „Iš kartos į kartą“. Knygelėje sudėta apie 30 legendų, padavimų ir pasakojimų, užrašytų tarmiškai. Visus šiuos kūrinėlius autorė išgirdo iš savo šeimos. Neilgi pasakojimai apie Didžiosios ir Mažosios Lietuvos vietovių atsiradimo istorijas nepakartojama žemaičių tarme sužavėjo susirinkusiuosius. Susitikimas su tautosakos puoselėtoja ir pasakotoja T. Lorenčiene neprailgo: skaitomus padavimus keitė skambanti akordeono muzika, atliekama jos vyro Eriko Lorenčo.

Susitikimo metu eiliuotoja mus džiugino ne tik tarmiškai skaitomais pasakojimais , bet ir linksmomis ištraukomis iš naujausios savo knygos „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame”. Ši knyga - didelis ramstis darželių darbuotojams, mokyklų pedagogams, ypač tiems, kuriuos domina teatras. Originalūs autorės eilėraščiai ir pjesės paįvairins dramos būrelių repertuarus, pagyvins šventes. Knyga iliustruota įspūdingais autorės karpiniais. Nenuostabu, kad visą gyvenimą pradinių klasių mokytoja dirbusi mokytoja ji supranta, kas mokinukams gali būti įdomu ir naudinga, o jų noras vaidinti ir geriau įsisavinti eiliuotą tekstą ne kartą jai padėdavo darbe. Ir susitikimo metu vaikai išmoko mūsų krašto muzikinį žaidimą, kurį eiliuotoja prisiminė iš savo vaikystės. Autorė su pasididžiavimu pasidalijo džiugia žinia, kad jos vaidinimai statomi ir kitose šalyse. Romoje gyvenantys lietuviai sukūrė muziką jos vienam parašytam vaidinimui. Tai buvo nemažas įvertinimas ir paskatino autorę toliau rašyti vaidinimus vaikams. Joje be vaidinimų mokinukams, joje nemažai yra naujų T.Lorenčienės eilėraščių.

Be savo kūrybos Teresė Lorenčienė žinoma kaip tautodailininkė, kurianti karpinius . Jų parodą pristatė ir bibliotekos lankytojams. Tautodailininkės karpiniuose vyrauja gamtos motyvai, autorės darbai eksponuoti ne tik Lietuvoje ,bet ir Airijoje, Vokietijoje. Teresės Lorenčienė karpiniai sudėti ir nesenai pasirodžiusiame almanache „Tautodailė“ – tai Felikso Marcinko sudarytas leidinys „Lietuvos ir pasaulio karpinių menas“.

Visiems susirinkusiems buvo labai įdomus karpinių kūrimo procesas, todėl autorė su pasimėgavimu kūrė juos svečių akyse ir dovanojo visiems susirinkusiems.

Atsisveikinant autorei linkėjome gerų , kūrybingų metų, ir tikimės sulaukti dar ne vienos jos kūrybos knygų bei parodų. O karpinių parodą Pašyšių bibliotekos lankytojai galės aplankyti iki vasario 04 d.