Popietė ,, Baltos lankos, juodos avys...‘‘

02/04/2014 12:00

Popietė ,, Baltos lankos, juodos avys...‘‘

Balandžio 2 d. 12 Pašyšių filiale vyko popietė pradinių klasių mokiniams "Baltos lankos, juodos avys...“ Renginys skirtas tarptautinei vaikų knygos dienai, kuri pradėta švęsti 1967 metais. Vaikų knygos diena ypatinga tuo, kad sutampa su H.K. Anderseno gimtadieniu. Šis puikus pasakų kūrėjas yra įkvėpęs ne vieną vaikų rašytoją. O kas geriau gali ganyti juodas aveles baltose lankose, jeigu ne patys knygučių autoriai. Šią dieną mes turėjome puikią galimybę pabendrauti su mūsų krašto vaikų rašytoja Vilma Isevičiūte - Grigoniene ir jos knygutės „Aš norėjau sesutės“ heroje , šešiamete Emilija . Vilma pasakojo, kad augo labai darnioje, pedagogų šeimoje. Ji buvo antras, labai visų, o ypač vyresnės sesers, lauktas vaikas. Taip gimė knygelės pavadinimas. O pasirašė knygutę mergautine Isavičiūtės pavarde. Bet ne todėl, kad norėjo likti nežinoma. Savo knygutę ji dedikavo savo tėvams, ypač šiltai ji prisimena savo tėvelį, kuris išėjo anapilin prieš dvejus metus  ir jo pasakytus žodžius-niekada nepamirškite vaikystės. Pasak autorės, savo knygele ji siekė ne tik pasidalyti vaikystės įspūdžiais ir patirta meile, bet ir pakviesti vaikus atsitraukti nuo kompiuterių, daugiau dėmesio skirti bendravimui su draugais ir šeima. Knygutę iliustravo dailininkė Deimantė Rybakovienė, savo piešiniais puikiai atskleidusi Emilijos išgyvenimus. Autorė parodė ir antros savo knygelės rankraštį, kuris jau laukia savo gimimo. Joje bus pasakojama kaip Emilijai sekėsi pirmoje klasėje.

Visus sužavėjo Vilmos sukurti eilėraščiai vaikams, kuriuose puikiai atsispindėjo vaikų ir juos supančios aplinkos ryšys. Skambūs ir nuotaikingi eilėraščiai buvo palydėti vaikų plojimais - tai ženklas, kad autorė eina reikiama kryptimi, kad jos kūryba atranda savo vietą skaitytojų širdyse. Susirinkusieji palinkėjo autorei kūrybinio polėkio, ir su nekantrumu laukia sekančios jos knygelės, kurią autorė prižadėjo pristatyti bibliotekos skaitytojams.

Bibliotekininkė pasidžiaugė ne tik Vilmos kūryba, bet pristatė ir Pašyšių pradinukų išleistą kūrybos knygelę, kurią visi norintys gali paskaityti bibliotekoje. Apdovanojo ištikimiausius knygų bičiulius ir pakvietė daugiau skaityti knygutes, bendrauti ir susitikti bibliotekoje. Visi išsiskirstė pakilios nuotaikos.