Naujuosius Metus pradėjo su Kristijonu Donelaičiu

09/01/2014 14:00

Sausio 1 d. sukanka lygiai 300 metų, kai gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Naujuosius metus kartu su Donelaičiu pradėjo ir Šilutės F. Bajoraičio Pašyšių filialo biblioteka. Sausio 9 d. 14 val. bibliotekoje vyko virtualios parodos,,Sveiks, svieteli, margs,“ pristatymas 5-10 klasių mokiniams. Skirta Kristijono Donelaičio 300-sioms gimimo metinėms.

Gintarės Adomaitytės žodžiais skaityti Donelaitį – tai tas pats, kas keliauti laiko mašina. Skaitant jo pasakėčias arba poemą ,,Metai‘‘ randame daug keistų nesuprantamų žodžių, tačiau labai muzikaliai vienas prie kito prijungti jie susilieja į banguojančią ritmiką. „DONELAITIS TARP MŪSŲ" - tai trumpas meninis vaidybinis filmas apie žmonių paliktas žymes knygos kelyje iš rankų į rankas, tai filmas apie klasikos išliekamąją vertę bei rašytoją – Kristijoną, taip bibliotekininkė Danutė pradėjo Virtualios parodos ,,Sveiks, svieteli, margs“ pristatymą. Po filmo peržiūros Donelaičio įtaigų meninį žodį perteikė skaitovai, kuriuos paruošė Pašyšių pagrindinės mokyklos mokytojos J. Pėžienė ir L. Kazlauskienė. Klausėmės ištraukų iš Kristijono Donelaičio poemos „Metai“. Žvilgtelti į praeitį , pasivaikščioti Tolminkiemio apylinkėmis pakvietė bibliotekininkė. Sužinota daugiau apie poetą Kristijoną Donelaitį, jo gyvenimo ir kūrybos kelią, jo darbų įprasminimą literatūroje, dailėje ir muzikoje.Džiaugiuosi, kad Naujuosius Metus pasitikome prisimindami Kristijoną Donelaitį, kuris savo gyvenimu ir kūryba gynė tikrąsias vertybes. Prisiminėme poetą, kuris apie save pasakė: „Aš garbingai nešioju žilus plaukus ir galiu prieš nieką pasaulyje nesigėdyti“.

Bibliotekininkė Danutė Adomavičienė