Mažųjų velykėlės Pašyšiuose.

02/04/2016 10:00

Mažųjų velykėlės Pašyšiuose.

Margas, spalvingas, tradicijomis ir papročiais apipintas Šv. Velykų laikas. Pavasarį kviečianti, gyvybę ir derlingumą skatinanti šventė – Velykos – mūsų kalendorinių švenčių rate trunka ilgiausiai. Prasidėjusi Verbų sekmadieniu, užbaigiama Atvelykiu.

Visus visus- mažus ir didelius , margučiais nešinus balandžio 2 d. Šilutės F. Bajoraičio VB pašyšių filialas kvietė į Atvelykio popietę. Jau antrus metus biblioteka prisijungia prie  tradicija tapusio „Vaikų Velykėlių“ konkurso. Tai  senas lietuviškas tradicijas puoselėjantis ir tautišką vaikų mąstyseną ugdantis  konkursas. Atvelykio popietei vaikai Pašyšių bibliotekoje pradėjo ruoštis dar prieš Velykas Kovo 26 d. bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai,, Velykas sutinkant“. O metu bibliotekininkė supažindino visus susirinkusiuosius su kiaušinių marginimo tradicijomis , papročiais ir naujovėmis. Mokė pasigaminti dėkliukus margučiams, kuriais galima papuošti Velykų stalą. Po Velykų visą savaitę vaikai bibliotekoje margino margučius, kuriais Atvelykio popietę puošė didijį margutį.

Jau antrus metus biblioteka kviečia mažuosius Pašyšių gyventojus į Atvelykio popietę smagiai praleisti laiką Bibliotekininkė susirinkusiems papasakojo apie Atvelykio papročius, linkėjo sveikų, derlingų metų. Priminė, kad Atvelykis dar vadinamas Vaikų Velykomis, per kurias mažieji mėgdžiodami suaugusiuosius stengiasi pakartoti Velykų veiksmus. Gerą nuotaiką visiems dalijo Pašyšių pagrindinės mokyklos mokytoja Eurika Blažienė kartu su muzikos būrelio nariais. Popietės metu vaikai žaidė muzikinius  žaidimus,   minė mįslės, savo balsais bandė atkartoti paukščių giesmes. Patys mažiausi šventės dalyviai turėjo progos marginti popierinius margučius kreidelėmis ir pieštukais kuriais puošė  simbolinį 2 m aukščio margutį. Šiais metais visi pasirinko gyvybės medžio temą  Jug Velykos ir Velykų margutis – tai naujos gyvybės simbolis. Popietės metu netrūko žaidimų su magučiais. Buvo išrinktas tvirčiausias ir gražiausias margutis, o bibliotekos kiemelyje visi galėjo išbandyti jėgas ir margučių ridenimo varžybose. Pasibaigus renginiui visi vaišinosi kiškio pyragais.