Literatūrinė popietė su tėvais Pašyšių bibliotekoje

25/09/2018 09:23

Literatūrinė popietė su tėvais Pašyšių bibliotekoje

Šiais laikais, kai mūsų laiką bei dėmesį glemžiasi televizija, kompiuteriniai žaidimai ir išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta, dulkėdama lentynoje. Ne vienoje šeimoje knygų skaitymas jau nebe įdomi bei smagi laisvalaikio praleidimo forma, o dėmesio nevertas užsiėmimas. Tad vaikui pažadinti norą skaityti tikras iššūkis. Pagrindinis bibliotekininkų ir mokytojų siekis - įtikinti vaikus, kad laikas su knyga gali būti smagus, įdomus ir kūrybingas. Kūrybinis skaitymas kartu su tėveliais suteikia vaikams džiaugsmo, o galimybė praleisti laiką kartu leidžia geriau pažinti savo vaiką neformalioje aplinkoje, lavina asmeninius gebėjimus, išlaisvina vaizduotę, suteikia teigiamų emocijų.

Rugsėjo 25 dieną, rugsėjui persiritus į antrąją pusę, Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filialo bibliotekininkė pakvietė visus į kūrybinio skaitymo popietę ,,Aš ir tu mokomės kartu“. Popietę pradėjo Lino Kontrimo knygos ,,Keturios paslaptys kaip pažinti raides ir natas“ ištrauka. Popietėje vaikai kartu su tėveliai ir mokytojomis dalyvavo pasakos „Vištytė ir gaidelis“ kūrybiniuose skaitymuose, klausėsi pasakos garso įrašo, žaidė kūrybinius žaidimus. Žaidimo Kas, su kuo, kada, kur, kaip, ką veikė metu pasitelkdami šios pasakos veikėjus kūrė naujas istorijas, savo judesiais be žodžių vaizdavo pasakos herojus, kuriuos kiti vaikai turėjo atspėti, žaidė pasakos herojų estafetę, kurioje nugalėjo „meilė knygai“. Už kūrybiškumą ir geranoriškumą popietės dalyvius bibliotekininkė apdovanojo simbolinėmis dovanėlėmis. Daugiausia knygų per vasarą perskaitė 3 klasės mokinys Karolis Bartkus, jam įteikta pasakų knyga. Bibliotekininkė padėkojo tėveliams ir mokytojoms už bendradarbiavimą ir pakvietė apsilankyti bibliotekoje kartu su savo atžalomis.