Kompiuterinio raštingumo mokymai Pašyšiuose

14/05/2014 10:00

Kompiuterinio raštingumo mokymai Pašyšiuose

Kad mokytis niekada nevėlu įrodė ir kompiuterinio raštingumo kursai vykę Pašyšių bibliotekoje. Norintys išmokti naudotis kompiuteriu, patobulinti įgūdžius, dirbant su skirtingomis programomis bei gauti atsakymus į visus iškilusius klausimus bibliotekoje rinkosi gegužės 14-16 dienomis nuo 10 val iki 12 val. Užsiėmimų metu susirinkusieji susipažino su kompiuterio naudojimosi pradžiamoksliu, su Microsoft Word ,piešimo  programomis . Norintys susipažino su vaizdo medžiagos redagavimo programa „Windows filmų montažinė". Pristati pagrindiniai įrankiai, žingsnis po žingsnio parodyta, kaip įkeltį videomedžiagą į programą, kaip ją montuoti, kaip uždėti garso takelį, titrus bei kitus efektus. Mokėsi susikurti Skype ir elektroninio pašto paskyras. Susipažino su interneto informacijos paieškų sistemomis. Kadangi dauguma kursuose dalyvavusių lankytojų – bedarbiai, todėl didesnį dėmesį skyrėme www.ldb.lt - šalyje didžiausiai ir vienintelei  nemokamai darbo paieškos ir pasiūlos sistemai. Ši Lietuvos darbo biržos interneto svetainė skirta ieškantiems darbo asmenims. Užsiėmimų metu susirinkusieji kūrė savo gyvenimo aprašymą, kurį paskelbė šios sistemos bendrame duomenų banke, mokėsi savo sukurtą CV nusiųsti darbdaviui, peržiūrėti darbo pasiūlymus, kurie registruojami kiekvieną dieną ir vykdyti dominančių vietų paieška, užsisakyti ir gauti elektroniniu paštu informaciją apie naujas laisvas darbo vietas.

Pasibaigus mokymams prie kavos puodelio dalijosi savo patirtimi, dalyvavo diskusijoje „Kompiuterio naudojimo galimybės“. Susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis.