Edukacinė- kūrybinė kalbinių žaidimų popietė "Mūsų skambieji vardai"

06/03/2018 16:00

Mūsų skambieji vardai

Lietuvių kalbos išlikimas, taisyklingas jos vartojimas mūsų kasdieniniame gyvenime, kitaip tariant - gimtosios kalbos ateitis, priklauso nuo pačių mažiausių mūsų visuomenės narių. Tradiciškai kasmet šią dieną mini ir mažieji Šilutės rajono Pašyšių filialo skaitytojai. Kovo 6 dieną bibliotekoje vyko edukacinė- kūrybinė kalbinių žaidimų popietė,, Mūsų skambieji vardai“. Joje dalyvavo Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus ikimokyklinukai ir pradinukai, atlydėti mokytojos Giedrės- Elvyros Šerpytytės.

Mūsų vardai-tai lyg pavadinimas, kuris įkūnija dvasią to, kuriam yra suteikiamas. Senoliai puikiai suprato vardo galia, todėl rinko jį neatsitiktiniu būdu, nebeprasmiu raidžiu kratiniu. Visi turime vardus. Vardų turime labai daug, daugiau nei 3500, jais esame turtingesni už visas kaimynines tautas, šalis, kalbas. Žinome, kad mūsų vardai yra įvairios kilmės: lietuviški, prūsiški, latviški, lotyniški, graikiški, germaniški, slaviški. Kiekvienam smalsu žinoti, kokios kilmės yra jo artimųjų, tai yra tėvų, seserų ar brolių vardai. Kokią reikšmę jis yra turėjęs tapdamas vardu. Kokia vieno ar kito vardo atsiradimo istorija. Popietės metu  apie tai diskutavome su vaikais. Visi  piešė ir puošė savo vardus, kūrė plakatą,, Skambiausieji vardai“ ,  žaidė įvairius kūrybinius –kalbinius žaidimus. Kartu su mokytoja ir mamomis  rinko skambiausią, gražiausią , trumpiausią ir ilgiausią vardą. Iš paruoštų dėlionių vaikai rinko savo ir draugų vardus, kūrė įvairius žodžius. Skaitėme literatūrinius kūrinėlius apie vardus, Kūrėme linksmas istorijas , kurių pagrindiniai veikėjai patys mokinukai. Labai svarbu  ugdyti vaikų kalbinę raišką ir turtinti žodyną .

Vaikai mėgsta žaisti, kurti, mokytis, nori bendrauti su suaugusiais ir bendraamžiais. Tokioje veikloje vaikai mokosi ne tik naujų žodžių, rišlių sakinių, bet ir išklausyti, nepertraukinėti draugo kalbėjimo. 

Atsisveikinant visi vaikai buvo apdovanoti knygų skirtukais su jų vardų reikšmėmis.