Bendravimo internete grėsmės

08/02/2017 16:57

Bendravimo internete grėsmės

Vasario 8 – 13 d. Lietuvos viešosiose bibliotekose  organizuojamos įvairios veiklos ir renginiai, skirti supažindinti bendruomenes su saugumo internete svarba ir nauda bei mokyti gyventojus, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje. Šių metų renginių akcentas – vaikų ir jaunimo saugumas internete. Pašyšių filiale vasario 7 d. taip pat vyko renginys skirtas šiais savaitei. Kartu su Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus mokinukais kalbėjome apie interneto galimybes ir grėsmes. Vaikai dalijosi savo mintimis apie tai, ką jie veikia internete, kokie tinklapiai populiariausi pradinukų tarpe ir kokios grėsmės juos pasitinka pravėrus interneto ,,duris“. Kol su vaikais diskutavome , žiūrėjome filmukus apie saugumą internete, mokytojos kūrė plakatą ,, Būk atidus internete. Bibliotekininkė paruošė ir vaikams išdalijo lankstinuką,, nebūk abejingas patyčioms internete“. Diskusijos metu kartu su vaikais padarėme išvadą, kad didžiausios patyčios vyksta socialinių tinklų puslapiuose.

Renginio metu vaikai ne tik kalbėjo apie saugumą internete, bet dar ir susipažino su planšetiniais kompiuteriais „Apple iPad“ . „3D Quiver“ programėlės pagalba paprasti piešiniai ant lapo išnyra 3D objektais, kuriuos galima apžiūrėti iš visų pusių ir netgi  nuspalvinti norimomis spalvomis.